Active Beauty
Mindig csak halogatsz?
Szöveg: Nagy Viktória

Így vess véget neki

Mindig csak halogatsz?

#1 – Ne áltasd magad

Az első és lefontosabb lépés, ha bevalljuk magunknak, hogy ténylegesen mindig mindent későbbre odázunk. Most már csak kitartónak kell lennünk, és tudatosan jó irányba terelnünk magunkat. Azt sose felejtsük el, hogy mi magunk felelünk a tetteinkért.

#2 – A legkellemetlenebbel kezdd

Mindig azzal a feladattal kezdjünk, amihez egyáltalán nincs kedvünk vagy épp a legnehezebbnek tűnik, így legalább azt letudjuk, és a nap további részében a szép dolgokra tudunk koncentrálni.

#3 – Ne keress szövetségest

A kollégánk, a barátunk vagy a partnerünk is az állandó halogatók csoportjához tartozik? Ebben az esetben, inkább kerüljük őket, mielőtt rábeszélnek minket a feladatunk elhalasztására. Inkább olyanokra koncentráljunk, akik emlékeztetnek minket arra, hogy mennyivel jobb, ha minél előbb nekiesünk az adott feladatnak. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy szakítsuk meg előbbiekkel a kapcsolatot, de tartsunk némi távolságot, ha pontosan tudjuk, hogy lebeszélnének minket a feladat elvégzéséről.
#4 – Készíts egy tervet

Sokat segíthet, ha már előző este készítünk egy tervet a másnapi feladatokról. Rendkívül jó érzés lesz kihúzni vagy kipipálni a felsorolt dolgokat, így pontosan látni fogjuk, hogy hamarosan a végére érünk a sornak, és jöhet a jól megérdemelt szabadidő.

#5 – Ne hagyd, hogy elterelődjön a figyelmed

Egy kis csevej a folyosón, némi telefonozás… Ha valami kellemetlen dolgot kell elintéznünk, akkor nagyon szeretjük pár perc erejéig elterelni a saját figyelmünket, így azonban szintén elhalasztjuk a munkát. Tény, hogy ezek a cselekvések sok esetben csak pár percig tartanak, viszont agyban rendkívül nehéz visszarázódni a munkába.

#6 – Ne keress kifogásokat

„Erre még bőven van időm.” „Ez nem is olyan fontos.”, „Holnap biztosan megcsinálom.” Akik szeretik halogatni a dolgokat, már valószínűleg sokszor használták ezeket a kifogásokat, hiszen így magyarázzák meg maguknak a halogatást. Sokkal jobban fogjuk azonban érezni magunkat, ha fegyelmezetten elvégezzük a feladatot, és előbb tapasztalhatjuk meg a megkönnyebbülés érzését.