Active Beauty
Így utazzunk házi kedvencünkkel!

3 hasznos tanács, ha háziállattal utazunk

Így utazzunk házi kedvencünkkel!

Ha szeretnénk kis kedvencünket is magunkkal vinni, érdemes odafigyelnünk pár dologra, hogy számára is zökkenőmentes legyen az utazás.

1. Külföldi utazásnál gondoskodjunk a papírjairól!

Ha kis kedvencünkkel külföldre utazunk, mint tulajdonosnak ki kell váltanunk az állatútlevelet, amely tartalmazza az érvényes veszettség elleni védőoltás dokumentációját. Matricával, oltóanyagszámmal, az állatorvos aláírásával, bélyegzőjével kell igazolni, hogy meddig érvényes a védőoltás. Az állat legkorábban az első veszettség elleni oltás beadásától számított 21. napon utazhat külföldre.

ÍGY NE UTAZZUNK KISKEDVENCÜNKKEL

Az útlevél kiállítása a magán állatorvosok feladata. A mikrochippel megjelölt állatok adatait internetes adatbázisban rögzítik, az idősebb, útlevéllel rendelkező állatok tetoválási számmal kerülnek a rendszerbe. Az állatorvosnak dokumentálnia kell azt is, hogy a beutazás előtt legkorábban öt nappal, de minimum 24 órával korábban galandféreg elleni kezelést is kapott az állat. A nyilvántartás segítséget jelent, ha a külföldi hatóság ellenőrzi az állatot, és megkönnyíti a gazdák helyzetét is, ha gond adódik – például nyaralás közben elveszik a kis kedvenc.

Ha távolabbi országokba szeretnének utazni, utazás előtt érdemes a külképviseleten a feltételekről érdeklődni, mert a beutazás feltételrendszere függ az adott országtól. Van, ahol karanténba helyezik az állatot, de az is előfordulhat, hogy elkobozzák vagy visszafordítják.

2. Járjunk utána, hogyan utazhat repülőn!

A légitársaságok is különböző feltételeket írnak elő a kisállatok utaztatását illetően. A kutyusok általában a csomagtérben utaznak, zárt, speciális szállítóban. Néhány társaság viszont megengedi, hogy a kisebb állatokat, például a csivavát vagy a cicákat “kézipoggyászként” felvigyék a fedélzetre. Érdemes annál a légitársaságnál érdeklődni, amelynek a szolgáltatásait igénybe vesszük, hogy milyen feltételekkel utazhat velünk a kis kedvencünk, mert a szabályozás társaságonként eltérhet.

5 JEL, HOGY DEPRESSZIÓS A HÁZIÁLLATOD

3. Biztosítsuk a kényelmét!

Ha autóval utazunk, de hosszabb útra megyünk, ügyeljünk arra, hogy kedvencünk helye kényelmes legyen! Ne süsse a nap, a légkondícionáló légáramlata ne érje erősen, a számára kialakított helyen elférjen rendesen. A nyugtalan kisállatokat az erre a célra gyártott ketrecben utaztassuk, mert ha össze-vissza ugrálnak, az rendkívül balesetveszélyes. Ezen kívül rendszeres időközönként álljunk meg, futtassuk meg őket, hagyjuk, hogy kicsit szabadon mozoghasson és ügyeljünk, hogy igyanak eleget.