Active Beauty
Ideje összeköltözni?

5 jel, hogy a kapcsolat megérett az összeköltözésre

Ideje összeköltözni?

Az összeköltözés hatalmas lépés egy kapcsolatban. Sokak szerint nagyobb, mint a házasság, mivel jelentősebb változást hoz a pár életébe. Az ekkora horderejű döntéseket tanácsos óvatosan megközelíteni, de bármennyire alaposan is gondoljuk át a helyzetet, valószínűleg mindig maradnak kérdéseink. Cikkünkben összeszedtünk 5 jelet, melyek kicsit biztosabbá tehetnek bennünket abban, hogy kapcsolatunk valóban elég erős arra, hogy fizikailag is összefonjuk életünket.

  1. Ha félünk tőle

A félelem jó jel, mivel kiderül belőle: reálisan érzékeljük az összeköltözés súlyát. Ha semmiféle aggályunk nincsen a döntéssel kapcsolatban, és nem idegeskedünk miatta, könnyen lehet, hogy még az a bizonyos rózsaszín köd ül ítélőképességünkön. Ha így van, inkább fontoljuk meg a lassítást, és tegyünk egy lépést hátra, mivel a rózsaszín felhők időszakában nem biztos, hogy a legtisztábban látjuk a helyzetet. Az egyébként felmerülő aggodalmat, félelmeket pedig mindig őszintén vitassuk meg párunkkal.

8 APRÓSÁG A BOLDOGABB HÁZASSÁGÉRT

  1. Ha szeretjük a mostani életünket

Az ’ő a hiányzó darab a lelkemből’ féle hozzáállás hatalmas függőséget feltételez, ami se nem túl vonzó, se nem túl egészséges két felnőtt ember párkapcsolatában. Viszont, ha szeretjük kialakított életünket, önállóak vagyunk, van saját hobbink, programjaink, barátaink, sőt kicsit aggódunk is, mi marad mindebből az összeköltözés után, az mindenképpen jó jel. Két boldog, sikeres, saját magával békében lévő felnőtt ember is rengeteg nehézséggel szembesül az együttélés során, de jelentősen nagyobb az esély a sikerre, mint egy egymástól anyagilag vagy érzelmileg függő pár esetében.

Tippek, hogy az összeköltözés könnyen menjen

Young couple carrying big cardboard box at new home.Moving house.

  1. Ha nem a házasság helyett tesszük

Egy kapcsolatban sokféleképp léphetünk előre, az összeköltözésre azonban nem a legjobb indok az, ha a házasságot odázzuk el vele. Ha nem vagyok biztosak benne, hogy összeházasodjunk-e, inkább „csak” összeköltözünk, akár még logikusnak is tűnhetne, azonban egy kicsit ahhoz lehetne hasonlítani, mintha azt mondanánk ’tetszik ez a lakás, de nem megvenni szeretném, csak kibérelni’. Az összeköltözés fontos döntés, ha rosszul sül el, nem csak érzelmileg sérülhetünk, de anyagilag is nagyban károsodhatunk, így mielőtt meglépnénk, gondolkodjunk el rajta: inkább csak ’bérelnénk’ vagy teljes egészében szeretnénk magunknak a párunkat?

A LEGJOBB HÁZASSÁGI TANÁCSOK

  1. Ha tudjuk és elfogadjuk egymás válóokait

Összeköltözés előtt nagyon fontos, hogy megbeszéljük egymással azokat a dolgokat, amelyek számunkra és párunk számára teljes mértékben elfogadhatatlanok. Lehetnek ezek szokások, viselkedési formák, tárgyak, bútorok, stílusok, bármi. Semmiképpen se ugorjunk úgy bele az együttélésbe, hogy nem vitattuk meg a témát. Ne akkor érjen minket meglepetés, amikor már nincs visszaút.

  1. Ha jól működünk együtt

A közös mindennapok rengeteg előre nem látható problémával és váratlan szituációval lephetnek meg minket. Ezeken akkor fogunk tudni ügyesen túllépni, ha a közös problémamegoldó képességünk jól működik, őszinték tudunk lenni egymással, és hatékony a kommunikációnk. Ha a legkisebb ügyekből is képesek vagyunk hatalmas gondot csinálni, és több napig veszekszünk, mire túllépünk egy-egy komplikáción, valószínű, hogy az összeköltözés egyelőre inkább tortúra lenne, mintsem pozitív élmény. Ha azonban már túlestünk az élet által elénk állított kisebb-nagyobb akadályokon, harmonikusan tudunk együtt dolgozni, és jól gondolkodunk közösen, az egy rendkívül pozitív jel a jövőbeli együttélésre.

5 JEL, HOGY MEGTALÁLTA A NAGY ŐT