Active Beauty
Szülővel randizok

Így ismerkedjünk, ha szülők vagyunk, vagy választottunknak van gyermeke!

Szülővel randizok

Az ismerkedés már önmagában sem egyszerű műfaj, pláne, ha gyerek is van valamelyik oldalon. Mire figyeljünk, ha szülőként ismerkednénk, és hogyan kezeljük, ha partnerünknek van gyermeke?

Ha nekünk van gyermekünk…

Ne csak a gyermekeinkről beszéljünk!

Az első randevún ugyan fontos megemlíteni, ha van gyermekünk, de ilyenkor még inkább egymás megismerésével töltsük az időt. Partnerünk leginkább rólunk szeretne többet megtudni, még ha a gyerekek az életünk fontos részét is teszik ki. Kezdetben fókuszáljunk a hobbijainkra, a ránk jellemző dolgokra, amelyek elmesélésével lehetőséget adunk a másiknak, hogy bepillantást nyerjen az életünkbe.

Mondjuk el, hogy van gyermekünk!

Már az ismerkedés kezdeti szakaszában mondjuk el, hogy van gyermekünk. Másnak kiadni magunkat, mint akik valójában vagyunk, sosem jó ötlet, pláne, ha hosszútávra tervezünk, a hazugság csak bonyodalmakat okoz. Egyedülálló szülőnek lenni nem szégyen, nyugodtan beszéljünk gyermekeinkről, hiszen ők életünk fontos részei, ugyanakkor az első találkozókon ne ők álljanak a társalgás középpontjában.

Amikor eljön az összeismertetés ideje

Ahogy kezd komolyra fordulni a kapcsolat, úgy jön el az ideje, hogy bemutassuk új választottunkat gyermekeinknek. Az első találkozásnál inkább barátként vezessük elő partnerünket és ne akarjuk, hogy azonnal bizalmukba fogadják őt. El kell telnie egy kis időnek, többször kell vele találkozniuk ahhoz, hogy megszokják az új személyt. Ha eleinte távolságtartóak, féltékenyek, az teljesen normális. Ha ellenérzésük van választottunkkal kapcsolatban, nyugtassuk meg őket, hogy az új barátunk nem akarja átvenni az apukájuk, anyukájuk helyét, nekünk viszont fontos személy, ezért számít, hogy ők mit gondolnak róla, és hogy megbarátkozzanak vele.

Ha az új partnerünknek (is) van gyermeke…

Ha nekünk nincs gyermekünk, de választottunknak van, lehet, hogy kicsit tartunk tőle, hogyan fogunk megbirkózni ezzel a szituációval. Ám ha biztosak vagyunk a választásunkban, partnerünket minden szempontból elfogadjuk, szeretjük, együtt képesek leszünk a gyermek témát is megfelelően kezelni. Mire figyeljünk oda?

Bízzunk párunkban!

Ne siettessük a bemutatást a gyermekeinek! Párunk tudni fogja, hogy mikor jön el az a pillanat, amikor már elég stabil a kapcsolatunk és képes megbízni bennünk. Nyilván fel kell készítenie a gyerekeket is a találkozásra.

Beszélgessünk őszintén!

Ha partnerünknek gyermekei vannak, el kell fogadnunk, hogy ők a mi életünk részeivé is válnak, amikor komollyá válik a kapcsolatunk az édesapjukkal, édesanyjukkal. Ha nem tudjuk elfogadni ezt a szituációt, zavar, hogy párunknak már van családja, beszélgessünk róla, mondjuk el őszintén, pontosan mitől félünk. Ha fontosak vagyunk neki, akkor biztosan nem fog ezen megsértődni, hanem segít.

Tudjunk meg minél többet a gyerekeiről!

Szép lassan bepillantást nyerhetünk párunk és gyermekei életébe azzal, ha őszinte kíváncsisággal fordulunk feléjük. Kérjük meg partnerünket, hogy meséljen a gyerekekről! Mire a találkozásra kerül sor, addigra rengeteg hasznos információt megtudhatunk róluk: hány évesek, hogy néznek ki, hová járnak oviba, suliba, mi érdekli őket, melyek a kedvenc ételeik, kik a barátaik…stb. Minél többet tudunk róluk, annál könnyebb lesz a találkozásnál közös témát találni és a bizalmukba férkőzni.

Ne legyünk görcsösek!

Amikor az első találkozásra kerül sor, mindenki a legjobb oldalát próbálja mutatni, de ne vigyük túlzásba! A gyerekek érzik, ha valaki görcsösen meg akar felelni nekik és olyankor csak azért is megnehezítik a dolgát. Próbáljunk önmagunk maradni és természetesen reagálni a gyerekek viselkedésére, kezdeményezéseire.