Világosítsd ki a hajad – teljesen vegyszerek nélkül
Tartalomjegyzék
- A haj természetes világosítása: hogyan működik?
- Hogyan világosíthatom ki a túl sötétre festett hajat?
- A barnára festett hajat ki lehet szőkíteni?
- A hennával festett hajat ki lehet világosítani?
- Milyen sűrűn szabad kivilágosítani a hajat?
- A haj természetes úton történő világosítása káros?
- A haj természetes világosítása: a négy legjobb házi praktika
- Hogyan ápolom a hajamat a természetes hajvilágosítás után?
A haj természetes világosítása: hogyan működik?
A vegyszermentes szőkítés során természetes esszenciákat használnak. Míg előbbinél a vegyszerek bejutnak a haj mélyebb rétegeibe, ahol kivilágosítják a pigmenteket, a természetes hajvilágosítók mindössze a haj külső rétegein tapadnak meg, és ott fejtik ki hatásukat. A hajszálak világosabbak lesznek, azonban tény, hogy a végeredmény nem annyira intenzív, mint előbbi, agresszívebb esetben.
A hajszín frissítéséhez remek választásnak bizonyulnak a bio-szőkítők. Ha viszont intenzívebb hatást szeretnél elérni, vagy nagyon sötét hajat szeretnél világosítani, a házi praktikákkal vélhetően nem jársz sikerrel.
Az it-girl Sofia Grainge hajának napszítta hatása van
Hogyan világosíthatom ki a túl sötétre festett hajat?
Amennyiben vegyszerekkel lett sötétre festve a hajad, a természetes szerek csak mérsékelten hatékonyak. A többszöri kezelés kamillateával vagy mézzel enyhén világosíthat a hajszínen, de erősen pigmentált színek esetén inkább kérj segítséget a fodrászodtól.
A barnára festett hajat ki lehet szőkíteni?
Természetes szerekkel csak enyhén lehet világosítani a barnára festett hajon. Egy mézből, fahéjból és hajöblítőből készített keverékkel kisebb sikereket elérhetsz. Ehhez oszlasd el az előbb felsorolt hozzávalókból készült pasztát a hajadon, egy órán át hagyd hatni, majd öblítsd ki. De türelemre szükséged lesz, ugyanis ezt a folyamatot többször meg kell ismételned.
A hennával festett hajat ki lehet világosítani?
A henna egy nagyon tartós növényi hajfesték. A hennával befestett haj természetes kivilágosítása rendkívül nehéz – a legtöbb esetben nem várt elszíneződéseket eredményezhet. Mindenképp legyél óvatos!
Milyen sűrűn szabad kivilágosítani a hajat?
A természetes hajvilágosító módszerek kímélők ugyan, mégsem szabad túl sűrűn alkalmazni azokat – hetente egyszer az ideális. A túl gyakori világosítás ugyanis kiszáríthatja a hajszálakat.
A haj természetes úton történő világosítása káros?
A vegyszerekhez képest jelentősen kímélőbb a természetes hajvilágosítás. A citrom és az ecet ettől függetlenül túl gyakori használat esetén kárt tehet a haj szerkezetében. Épp ezért elengedhetetlen a megfelelő ápolás.
A haj természetes világosítása: a négy legjobb házi praktika
Kamillatea: szőke és világosbarna haj esetén rendkívül hatékony. Ehhez egy liter forralt vízbe tegyél nyolc kamillatea filtert, hagyd állni, és várd meg, hogy a tea teljesen kihűljön. Ezután vedd ki a filtereket, majd a teával öblítsd át a hajadat – ne mosd ki. Remek mellékhatás: a kamilla ápolja a hajat és nyugtatja a fejbőrt.
Citromlé: A citromlé és a napütés kombinációja világos tincseket eredményezhet. Sőt, ez a trükk még valamivel sötétebb haj esetén is hatékony. Ehhez facsarj ki egy citromot, majd annak a levét öntsd rá a nedves hajadra, 30 percig hagyd hatni (lehetőleg a napon), majd mosd ki. De vigyázz: a száraz hajat még jobban kiszáríthatja a citrom.
Méz: A mézben megtalálható a glükáz-oxidáz nevű enzim, amely csekély mennyiségben hidrogén-peroxidot képes felszabadítani – ez egy lágy világosító szer. Alkalmazása rendkívül egyszerű: a mézet keverd össze némi langyos vízzel vagy hajbalzsammal, vidd fel a hajadra, hagyd hatni (legalább 1-2 órát), majd öblítsd ki.
Szódabikarbóna: A szódabikarbónát keverd össze samponnal, ezt masszírozd a hajadba, pár percig hagyd hatni, majd alaposan öblítsd ki. A sütőpor egy remek alternatívája.
Hogyan ápolom a hajamat a természetes hajvilágosítás után?
Világosításhoz után az alábbiakra van szüksége a hajadnak: hidratálás, regeneráló hajkúrák és hővédelem.