Active Beauty
Rossz karma? 5 karmapontgyűjtő tipp
Szöveg: Nina Horcher, Anita Freistetter, Eva Pohn

Jót tenni jó

Rossz karma? 5 karmapontgyűjtő tipp

Aki hisz a karmában, az hisz abban, hogy a tetteivel energiát generál. Már apró szokásbeli változtatásokkal is tehetsz valamit a rossz karma ellen. Jó tett helyébe jót várhatsz!
Tulajdonképpen mi is az a karma? A szanszkrit eredetű szó jelentése: cselekedet, tett. Spirituális koncepcióként a következőképp értelmezhető: minden tettünknek – mindegy, hogy szóbeli, fizikális vagy gondolati cselekedetről van szó – közvetlen következménye van. Tehát a cselekedeteinkkel az életünket és a világot is jobbá tehetjük.

Már apró változástatásokkal is javíthatsz a karmádon. Ezek nehézség nélkül eszközölhetők a mindennapokban, és mivel nem túl radikálisak, nem lesz nehéz fenntartani őket. Mit is jelent ez a gyakorlatban? Íme öt könnyen megvalósítható karmajavító tipp:

Így javíthatsz a karmádon

1. Ne dobj ki élelmiszert

Világszinten körülbelül 1,3 milliárd tonna megtermelt élelmiszer landol évente a kukákban, vagy keletkezik veszteségként az élelmiszerláncban. Ennek a leggyakoribb oka az, hogy rosszul tervezzük meg a bevásárlásainkat, valamint hogy rosszul tároljuk az élelmiszereinket. Már pusztán azzal is karmapontokhoz juthatunk, hogy megbecsüljük a tányérunkra került ételeket, és igyekszünk minél kevesebb élelmiszerhulladékot termelni. Például így csökkentheted az élelmiszerpazarlást: készíts a hét elején egy menütervet, s ez alapján vásárolj be. Így nem fogsz spontán vásárolni olyan élelmiszereket, amik később nagyobb valószínűséggel végzik a kukában. Ezzel nemcsak a pénztárcádat kímélheted, hanem jópár pont is jóváíródik általa a karmikus egyenleged.

2. Használd sokoldalúan a kertedet

Akinek saját kertje van, az termeszthet magának salátát vagy gyümölcsöket, vagy egy részét „gondozatlanul” hagyhatja, amivel hozzájárulhat a tömeges rovarpusztulás megállításához. Ezenkívül a ruháit a szabadban száríthatja, valamint gyűjthet esővizet a locsoláshoz. Aki nem rendelkezik saját kerttel, az is gyűjthet a természetben karmapontokat: például azzal, hogy a parkban sétálva összeszedi a szemetet az út szélén.

3. Áramtalaníts

Karmapontokat az irodában és a home officeban is gyűjthetsz azzal, ha kevesebbet nyomtatsz, nem vásárolsz műanyag flakonos üdítőket, vagy egy növénykét teszel az íróasztalodra. Különösen népszerű manapság a nem túl igényes lantlevelű fikusz, aminek hatalmas levelei állítólag kiválóan tisztítják a levegőt. Esténként pedig tanácsos kihúznod az elektromos készülékek dugóját a konnektorból ahelyett, hogy csak kikapcsolnád vagy esetleg készenléti üzemmódba kapcsolnád őket – itt találsz még több energiatakarékossági tippet.

4. Segíts másoknak

Sokszor nincs szükség nagy tettekre ahhoz, hogy valakinek megszépítsd a napját. Látod, hogy egy anyuka nehezen száll fel a buszra a babakocsival? Segíts neki, és már érkeznek is a pontok a karmakontódra. Számos helyzet adódik, amiben felkínálhatod a segítségedet. Egyszerűen csak járj nyitott szemmel, és figyelj oda az embertársaidra.

5. Takaríts környezettudatosan

Takarítani környezetbarát módon is lehet. Egyszerűen csak cseréld le a kémiai tisztítószereket környezetbarát alternatívákra. Ezek általában biológiailag lebomlóak, és kevesebb is elég belőlük, így még csomagolási hulladékból is kevesebb fog keletkezni a háztartásodban. A ruhákat és az edényeket a legjobb, ha energiatakarékos programon mosod – amiért ugyancsak jónéhány karmapont lesz a jutalmad.