Active Beauty
Ragyogó arcbőr 4 lépésben
Szöveg:
olvasási idő: min
Fakó, élettelen bőr, viszlát!

Ragyogó arcbőr 4 lépésben

Egy arcbőr, mely olyan tiszta és sima, hogy a napsugarakat tükörként veri vissza? Ha erre vágysz, a dm segít neked célod elérésében – speciális termékekkel és sminktippekkel, melyek minden bőrtípust ragyogóvá tesznek.
Sokan szeretnénk, hogy olyan friss és mesésen pirospozsgás legyen az arcbőrünknek egész nap, mint amilyen egy kiadós arcszauna után szokott lenni. A „dewy skin” kifejezés épp ezt takarja, ami lefordítva annyit jelent: harmatos vagy harmatfriss bőr. Egy arcbőr, mely olyan, akár a tündéreké: feszesnek és simának látszik, a pórusok kicsinek tűnnek, s mintha a hajnali harmat ülne rajta. Megmutatjuk, milyen trükkökkel teheted Te is ilyen ragyogóvá az arcbőrödet.

Harmatos hatás – Tippek a tökéletes bőrhöz

1. lépés: A bőr nedvességgel való feltöltése

Minél hidratáltabbak a bőr sejtjei, annál feszesebbnek és simábbnak tűnik a bőr, és annál szebben tükröződik rajta a nappali fény. Ezért a harmatos bőr alapja a rendszeres hidratáló ápolás.

Tipp: ha különösen intenzív ragyogásra vágyunk, fújjuk át a megtisztított arcbőrünket finom vízpermettel (amit a legjobb, ha egy szórófejes flakonból viszünk fel), majd pedig masszírozzunk néhány csepp sárgarépaolajat a bőrünkbe. Az olaj védőrétegként vonja be a bőrt, megakadályozza a nedvesség elpárolgását, és tartós hidratáltságot biztosít. Ezenkívül szuper selymes csillogást eredményez az extra harmatos hatásért.

2. lépés: könnyű textúrájú BB krém alapozóként

Minél könnyebb az alapozó, annál természetesebb hatású lesz a bőr. Ezért a harmatos arcbőr alapjaként az erősen fedő textúrák helyett BB krémeket ajánlott használni. A pattanásokra vagy a pigmentfoltokra csak egy kevés korrektor kerüljön, hogy az arcbőr megőrizze természetes hatását.

Extra tipp: a BB krémet egy benedvesített alapozószivaccsal vidd fel. Ezzel különösen lággyá teheted az átmenetek, és még csillogóbbá varázsolhatod a bőröd.

3. lépés: Csillogó – igen! Csillámos – nem!

Van különbség a csillogó és a csillámos bőr között. Az első természetes és élettel teli hatású, míg az erősen csillámos bőr mindig kissé mesterkélt kinézetű. Túlzott csillámhatás akkor jön létre, ha a highlightert, a csillámpúdert és más csillámszemcséket tartalmazó termékeket túl nagy felületre vagy nagy mennyiségben visszük fel.

Mivel a mesterséges fényű fürdőszobában nem látjuk meg azonnal, hogy mennyire csillogó az összhatás, ezeket a termékeket először csak kis mennyiségben ajánlott felvinni. A csillámszemcsék nappali fényben kezdenek el tündökölni. Tehát természetes fényviszonyok között válik láthatóvá a csillogás – és az is, ha túl sokat vittünk fel a csillogó termékekből. Tehát erre is érvényes a szabály: a kevesebb több.

4. lépés: Trükközés vazelinnel

Reggeli harmat csókolta arcbőrt úgy is tudunk varázsolni, hogy vazelinnel kenjük be leheletvékonyan az arcunk azon részeit, melyeket a legtöbbet süt a nap. Ettől az arccsontok, az orr- és a homlokcsont nedves hatású csillogást kap. Ezenkívül a szemhéjakra is tehetünk egy pötty vazelint. Ennél viszont vigyázz: vízálló szempillaspirált használj, nehogy pandaszemek nézzenek rád vissza a tükörből.

Extra-tipp: akinek nincs kéznél vazelin, az az arccsontjaira enyhén színezett ajakbalzsamot is felvihet. Így az arcbőr nemcsak harmatos hatású lesz, hanem enyhén pirospozsgás is. Pont, mint egy igazi tündéré.
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.