Active Beauty
Táplálékkiegészítő készítmények: nőként ezeket ajánlott szednünk
Szöveg:
olvasási idő: min
Mikrotápanyagok

Táplálékkiegészítő készítmények: nőként ezeket ajánlott szednünk

A nők szervezetének aránylag nagy a vitamin-, ásványi anyag és nyomelemszükséglete. Milyen pozitív hatásokat várhatunk a táplálékkiegészítők szedésétől a kamaszkorban, a terhesség alatt vagy a változókor éveiben?
A nők a férfiakhoz képest általában tudatosabban táplálkoznak. Ennek viszont megvan az árnyoldala is: a nőknek több mint a fele próbált már ki diétákat – megkockáztatva ezzel azt, hogy szervezete nem jut hozzá megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaghoz. Pedig: a menstruáció, a fogamzásgátlók szedése és a dolgozó anyákat érő rendkívüli terhelés miatt a női szervezet mikrotápanyag-szükséglete jelentősen megnövekedhet – aminek fedezésében például a táplálékkiegészítő készítmények is segítségünkre lehetnek.

Étrendkiegészítők: Mely életszakaszban mire van szüksége a női szervezetnek?

Hasznos tápanyagok kamaszkorban

A tipikus menstruációs tünetek – mint a görcsök, rosszullét, hasmenés és fejfájás – sokszor magnézium, B-vitaminok, omega-3 zsírsavak és gamma-linolénsav bevitelével enyhíthetők. Ráadásul sok fiatal hölgy a teherbeesés elleni védekezés feladatát is magára vállalja. A modern, ösztrogéntartalmú fogamzásgátlók ugyanúgy hatással vannak a szervezet mikrotápanyag-ellátására, mint a változókor alatt alkalmazott ösztrogéntartalmú készítmények. Ez különösen érvényes a legfontosabb B-vitaminokra, a C-vitaminra és a magnéziumra. A cink nyomelem fontos szerepet játszik a hormonok termelődésében, valamint szedését sokszor bőrproblémák kezelésére is ajánlják kiegészítő terápiaként. A kiegyensúlyozott táplálkozás nem mindig képes a megnövekedett szükségletet kielégíteni. Ebben az esetben segíthet a nőknek a mikrotápanyagok táplálékkiegészítő formájában való bevitele.

Táplálékkiegészítők a gyermekvállalásra való felkészülés és terhesség időszakára

A várandósságra való felkészülés, a terhesség és a szoptatás időszaka a nők életének rendkívül érzékeny fázisa. Ebben az életszakaszban is ajánlott a szükséges mikrotápanyagok táplálékkiegészítők formájában való bevitele. Ezek közé tartozik elsősorban a folsav, melyet már a teherbeesés tervezésekor is ajánlott szedni. Ehhez jön a jód és a vas, valamint nagyon gyakran a B-vitaminok, a D-vitamin, a magnézium és a cink. A telítetlen omega-3 zsírsavak nem csak a magzat fejlődésében játszanak fontos szerepet. Ugyanis azt feltételezik, hogy csökken a koraszülésnek, a gyermek későbbi allergiákra való hajlamának, valamint a szülés utáni „baby blues” kialakulásának kockázata, ha a várandós hölgyek ezekből elegendő mennyiséget visznek be a szervezetükbe.

„Legalább heti két alkalommal ajánlott a kismamáknak zsírdús tengeri halat, azaz lazacot, heringet és makrélát fogyasztaniuk – tanácsolja Dr. Sonja Schwinger bécsi táplálkozási szakértő. „A vitálanyag-szükséglet ebben az időszakban a gyümölcs- és zöldségfogyasztás tudatos növelésével fedezhető, azonban az egyes vitaminok és ásványi anyagok iránti szükséglet akár 100%-kal is megnövekedhet” – mondja Dr. Schwinger. A halas fogások alternatívájaként, illetve azok kiegészítéseként érdemes növényi olajokat – pl. repce-, szója-, perilla-, len- és dióolajat – vagy naponta egy adag diót vagy mandulát fogyasztani.

Mivel az anyatej minden szempontból a legmegfelelőbb táplálék a csecsemő számára, a szakértők azt tanácsolják, hogy az édesanyák legalább 6 hónapig szoptassák kisbabáikat. Ez idő alatt az anyának nemcsak az energiafelhasználása növekszik jelentős mértékben, hanem úgy, ahogy a terhesség alatt, a szoptatás ideje alatt is egyénre szabottan kell megtervezni a mikrotápanyag-bevitelt.

Fontos tápanyagok a változókorban

A változókor tünetei akár már 40 éves kor környékén is beköszönthetnek. Az ösztrogén- és a progeszterontermelés ilyenkor jelentős mértékben csökken. „A hormonális egyensúly felborulása megnöveli a csontritkulás, valamint a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát” – figyelmeztet Schwinger. Ezenkívül különböző menopauzatüneteket is okozhat, mint a hőhullámok, a fáradtság, a hangulatingadozás, a fejfájás és a nyálkahártya-szárazság. Egy a laborban elvégzett hormonstátusz kimutathatja ezt az állapotot, és segíthet rávilágítani arra, hogy mely táplálékkiegészítők szedésére lehet szükség.

„A táplálkozás, a testmozgás és a növényi vagy homeopátiás szerek formájában bevitt hormonális támogatás, illetve a bioazonos hormonok szedése helyreállíthatják az egyensúlyt, valamint hozzájárulhatnak a tünetek megszűnéséhez.” Ezen növényi hatóanyagok legismertebbjei a vörös heréből és szójából kinyert izoflavonok és lignánok, melyek a kutatások szerint enyhíthetik a tipikus változókori panaszokat, és pozitív hatással vannak a csontsűrűségre és a vérzsírszintre.

Tápanyagkiegészítés nőknek, bármely életszakaszban:




A több energiáért túlterheltség esetén:
  • Mivolis Magnézium 500+B-vit. tabl. 30 db


A cink védi a sejteket az oxidatív stressz ellen, a zselatinmentes kapszulákat pedig a vegánok is szedhetik:
  • Mivolis zink+C-vitamin kapszula 60 db


Fontos tápanyagokkal látja el a kismamákat és a gyermekvállalást tervező nőket:
  • Mivolis Mama folsav+DHA 30 tab+30 lkapsz

Nagy dózisú omega-3 koncentrátum többszörösen telítetlen omega-3 zsírsavakkal lazacból és halolajból:
  • Mivolis krillolaj kapszula 60 db


Vörös heréből kivont izoflavonokkal a jobb közérzetért a változókor alatt:
  • Mivolis meno aktív kapszula 60 db

Terhességek után és idősebb korban a húgyhólyagnak is szüksége lehet egy kis támogatásra:
  • Mivolis Mannóz por hólyaghurutra 20tasak


A mozgásszervrendszer egészségének megőrzését támogató vitaminokat és nyomelemeket tartalmaz:
  • Mivolis porc-csont- kötőszövet tabl.40db


Megvásárolom itt: https://www.dm.hu/search?query=mivolis&searchType=product
x
Sajnáljuk, de nem találtunk találatokat a keresésére. Kérjük, próbálkozzon más keresési kifejezésekkel.