Active Beauty
Viszlát, alacsony önbizalom!

Turbózza fel önértékelését!

Viszlát, alacsony önbizalom!

Az alacsony önbizalom sok nő problémája, ez pedig akár a mindennapjaikat is megkeserítheti. Tippjeinkkel felturbózhatja önértékelését és az életét is pozitívabban láthatja!

SZERETI AZT A SZÓT, HOGY ÚJ?
Tippek és trükkök az újrakezdéshez

Készítsünk bókbödönt!
A Dr. Szöszi című filmből ismert bókbödön igenis javíthat az önértékelésünkön! Egy hónapon keresztül minden nap írjuk le magunkról valamit, amire büszkék lehetünk. Olyan képességektől kezdve, mint hogy isteni citromos sütit sütünk olyan adottságokig, mint hogy formás a vádlink – minden pozitív tulajdonság szóba jöhet. A hónap végén ürítsük ki a bókbödönt, olvassuk el a kis cetliket, így önbizalomszintünk garantáltan az egekbe ugrik.

Éljünk a mában!
Az alacsony önbizalom problémája sokszor onnan ered, hogy túl sokat várunk el magunktól, illetve, hogy olyan célokat tűzünk ki magunk elé, amelyeknek a mindennapokban nincs látható eredménye. „Nem leszek elég jó benne!”, „Nem fog sikerülni!” – elég ezekből a negatív gondolatokból, fókuszáljunk a jelenre és a jelenlegi teljesítményünkre.

Vezessünk naplót!
Ha leírjuk az érzéseinket, gondjainkat és aggodalmainkat, azzal a feszültség nagy részét már ki is adtuk magunkból. Amint végeztünk gondolataink papírra vetésével, csukjuk be a naplót és aznap már ne is nyissuk ki újra! Így a negatív dolgok is ott bent maradnak, nem a fejünkben.

ÖN MIT SZERET NASSOLNI?

Törekedjünk az optimizmusra!
Amikor azon kapjuk magunkat, hogy már megint pesszimistán állunk a dolgokhoz, akkor korrigáljuk hozzáállásunkat. Azaz, ha negatív megjegyzést teszünk magunkra vagy bármire, amit tettünk, akkor mondjunk egy pozitívumot is. Így legalább egyensúlyban lesz a mérleg.

Kérdezzük meg magunktól, mi lenne, ha…
„Ha valaki más az én helyzetemben lenne, akkor ettől vajon rosszul érezné magát?” Az ilyen és ehhez hasonló kérdések, amelyeket felteszünk magunknak, segítenek, hogy egy kicsit eltávolodjunk a problémánktól és objektíven tudjuk szemlélni a saját helyzetünket. Így már mindjárt nem festenek olyan rémesen a dolgok és könnyebb meglátni bennük a pozitívumokat is.

Elég az önbíráskodásból és mások kritizálásából!
Azok az emberek, akiknek alacsony az önbizalmunk, azok általában az élet minden más területén is eléggé pesszimisták. Ha úgy érezzük tehát, hogy sokat kritizálunk másokat, akkor először próbáljunk meg ezzel a rossz szokással felhagyni. Igyekezzünk optimistává válni másokkal szemben is!

A SZÜLETÉSKŐ ÉS MINDEN, AMIT TUDNI ÉRDEMES RÓLA

Meditáljunk!
Bármilyen relaxációs technika segít, hogy pozitívabban álljunk az élethez – és persze önmagunkhoz. Akár már napi negyed óra meditáció is segít, hogy enyhítsük a belső feszültségünket azáltal, hogy önmagunkra és a légzésünkre figyelünk.

Tanuljuk meg elengedni a múltat!
Az alacsony önbizalom annak az eredménye is lehet, hogy képtelenek vagyunk túltenni magunkat múltbéli hibáinkon vagy tévedéseinken. Pedig nem ezekre kell fókuszálni, hanem arra, hogy mit tanultunk ezekből az esetekből, amelyek által a jelenünk és a jövőnk jobb lehet.