Active Beauty
Így mosd az edzőruhákat
Szöveg: Nagy Viktória

Ints búcsút a szagoknak és foltoknak

Így mosd az edzőruhákat

Minden használat után mossuk ki!

Senki sem szereti az izzadságszagot, így az edzőruhákat minden esetben mossuk ki sportolás után. Ez ugyanakkor nem azt jelenti, hogy minden egyes alkalom után a mosógépbe kell dobnunk ezeket az érzékeny anyagokat. Teljesen elegendő, ha kézzel – akár samponnal – kimossuk ezeket. Ezt háromszor vagy négyszer megcsinálhatjuk egymás után, majd ezt követően jöhet a gépi mosás.

Szennyes szétválasztása

Az edzőruhákat mindig külön mossuk a többi szennyestől, nehogy a többi ruhából távozó apró anyagdarabok megragadjanak a sportruhákon.

Mosószer és program

Az edzőruhák szintetikus anyagokból készülnek, így mosásuk során fokozottan kell figyelnünk a használható mosószerre és programra. Mivel ezek a textilek nagyon érzékenyek, speciális, kímélő folyékony mosószert válasszunk. Amennyiben a gépünkön nincs külön sportruházat program, akkor válasszunk egy 30 fokos mosási programot, aminek a centrifugája nem erős. Ezeken kívül arra is figyeljünk, hogy mindig kifordítva mossuk ezeket a ruhadarabokat. Szintén nagyon fontos, hogy NE használjunk öblítőt, ez ugyanis csökkenti a légáteresztő képességet, illetve tönkreteszi a szövetek szerkezetét.
Megfelelő szárítás

Annak érdekében, hogy minél tovább megmaradjon az edzőruhák légáteresztő képessége, nagyon fontos, hogy ne használjunk szárítót. A sportruházatot inkább a levegőn szárítsuk, figyelve arra, hogy ne tegyük a tűző napra. Utóbbi ugyanis tönkreteheti az elasztán szálakat.

Sport melltartó

Ha kinyúlik a sportmelltartó, akkor már a feladatát sem tudja ellátni. Épp ezért fontos, hogy megfelelően tisztítsuk. Ez azt jelenti, hogy ne mossuk ki minden egyes edzés után a gépben, hanem inkább áztassuk be langyos vízbe, amihez adjunk némi lágy babasampont.

Izzadságfoltok eltávolítása

Alacsony hőfokon előfordulhat, hogy nem tűnnek el teljes mértékben az izzadság- és dezodorfoltok. Annak érdekében, hogy ez többé ne forduljon elő, a gépi mosás előtt kezeljük az érintett területet marhaepeszappannal. Amennyiben a szag sem akar eltűnni, mosás előtt áztassuk be a textilt ecetbe.