Active Beauty
9 indok, hogy miért jó az étcsokoládé

Egészséges kifogások

9 indok, hogy miért jó az étcsokoládé

Naná, mert finom! De hogy ezenkívül mennyi jótékony hatása van az étcsokoládé fogyasztásának, azt talán nem is gondolta volna… Tudta például, hogy az étcsokoládé tartalmaz vasat magnéziumot, cinket, koffeint, omega-3 zsírsavat, káliumot, nátriumot és szelént is? Következzenek tehát az étcsokoládé áldásos hatásai!

A szív- és érrendszerre gyakorolt hatása
Az étcsoki csökkenti a szívroham és a stroke kockázatát.

Elősegíti a fogyást
Egyetlen kocka étcsokoládé is csillapítja az édesség iránti vágyat, ezzel megelőzzük a felesleges kalóriabevitelt. Az étcsoki ráadásul egészséges zsírokat tartalmaz, amelyek segítik az emésztést és a kalóriaégetést is.

Ízletes és mellékhatások nélküli antidepresszáns
Az étcsoki fogyasztásától az agyban endorfin termelődik, amely segít oldani a felgyülemlett feszültséget. Ráadásul szerotonint is tartalmaz, amely egy természetes antidepresszáns!

Segít megelőzni a cukorbetegséget
A 2-es típusú cukorbetegség kialakulása akár meg is előzhető, ha naponta fogyasztunk egy kevés étcsokit, amely segít az inzulinszintet kordában tartani.

Hatásos anti-aging italként is
Az öregedés tüneteinek megjelenése is lassítható, ha rendszeresen fogyasztunk étcsokoládéból készült forró csokit.

Természetes napvédő
Az étcsokoládé olyan flavonoidokat tartalmaz, amelyek megvédik a bőrt az erős napfénytől és a káros UV-sugaraktól.

Jó a fogaknak
Az étcsoki gazdag teobrominban, amely erősíti és védi a fogakat.

Segít megelőzni a rákot
Egy pár évvel ezelőtti kutatás mutatott rá arra, hogy az étcsokoládé erősebb antioxidáns, mit sok gyümölcs – többek között az áfonyát és az acai bogyót is lepipálta!

Csökkenti az Alzheimer-kór kialakulásának esélyét
Vastartalmának köszönhetően hatékonyan veszi fel a harcot a mentális problémákkal, illetve javítja a kognitív funkciókat.

Fontos azonban megjegyeznünk, hogy csak a jó minőségű, magas kakaótartalmú étcsokoládék bírnak a felsorolt jótékony hatásokkal, így érdemes mindig ellenőrizni a csomagoláson, hogy hány százalék kakaót tartalmaz az adott tábla.