Active Beauty
A párok 5 leggyakoribb veszekedési témája

Amin mindig összekapunk

A párok 5 leggyakoribb veszekedési témája

A párok veszekednek, ezt senki nem tudja elkerülni. De a vitákat nem feltétlenül kell rossz jelnek venni, azok egy egészséges kapcsolat velejárói. Ha pedig pozitívvá tudjuk tenni az összetűzések kimenetelét, az csak közelebb hozhat minket egymáshoz. Nézzük hát, melyek a leggyakoribb veszekedést kiváltó témák, amelyek semelyik párost sem kímélik.

1. Pénz

Számos ok válthatja ki a pénzügyekről szóló vitát. Az egyikünk költekezőbb, míg a másik inkább spórol mindenen, vagy különböző felfogással rendelkezünk arról, hogy egy-egy dolognak mennyibe ’illene’ kerülnie. Idegesíthetnek minket kedvesünk vásárlási szokásai, és van, hogy nem tudunk megegyezni a közös büdzsé elköltésében. Jelentkezhetnek eltitkolt adósságok vagy kiadások, amelyek már bizalmi kérdéseket is felvetnek. Sok esetben nem is a pénzről veszekszünk ilyenkor, hanem az anyagiak mögött álló, mélyebb problémákról. Ezért ha ilyen jellegű vitára kerül a sor, próbáljuk az okok keresését előtérbe helyezni, és a félelmek, a bizalommal vagy biztonsággal kapcsolatos kétségek, esetleg a másikban vagy saját magunkban felmerülő nagyobb léptékű egzisztenciális kérdések megbeszélésére helyezni a hangsúlyt.

8 APRÓSÁG A BOLDOGABB HÁZASSÁGÉRT

2. Szex

A szex témája hatalmas indulatokat vált ki a párokból. Majdnem minden esetben az egyik fél jobban igényli a szexualitást, mint a másik, így míg egyikünk úgy érezheti, mindig csak próbálkozik, a másik folyamatos védekezési mechanizmusra állhat be. Általános jelenség a ’mindig mindent én csinálok’ sérelme is, illetve a teljesíthetetlen elvárások súlyának érzete. Sok konfliktust váltanak ki az extrémebb szexuális vágyak ötletei is. Bár sokszor kínos lehet a téma, hosszú távú párkapcsolatokban, házasságban nagyon fontos, hogy amennyire lehet, egészséges mederben tartsuk a nézeteltérést. Beszéljünk a felmerülő problémákról – elkerülve ezzel az eltitkolt, visszatartott sérelmek elmélyülését.

3. Munka és szabadidő

Igen gyakori vitaforrás a munka és az azzal töltött idő mennyisége. Bármennyire is jól fut épp a szekér, és akármennyire is fáradtak vagyunk, a másik sokszor nem hajlandó ezt megérteni, főleg olyan esetekben, ha neki más jellegű, lazább munkaköre vagy rugalmasabb munkaideje van. A megoldás keresése azonban létfontosságú, ha meg szeretnénk őrizni boldog párkapcsolatunkat. Egy Amerikában végzett felmérés kimutatta, hogy a 25-50 év közötti párok mindössze 4 százaléka fordít időt heti rendszerességgel csak egymásra, ők viszont a többieknél több mint háromszor gyakrabban jellemezték kapcsolatukat a ’nagyon boldog’ jelzővel. Úgy látszik, itt a titok nyitja: fordítsunk időt egymásra. Még ha fáradtak is vagyunk, stresszelünk, kattog az agyunk egész héten, beszéljünk meg egy fix randi időpontot kedvesünkkel, és szórakozzunk jól.

A LEGJOBB HÁZASSÁGI TANÁCSOK

4. Gyerekek

Persze, hogy benne van a top 5-ben a gyereknevelés kérdése! Ez csak természetes, főleg, ha nem ugyanolyan környezetből, háttérből, családi szerkezetből érkeztünk, mint kedvesünk. Ilyenkor szinte elkerülhetetlen, hogy legyenek kisebb-nagyobb összetűzések a gyerekekre vonatkozó szabályokat, nevelési módszereket illetően. A legjobb azonban, ha ezeket zárt ajtók mögött beszéljük át párunkkal, és csemetéink előtt már egységes frontot alkotva lépünk fel. Ezzel elkerülhetjük azt is, hogy a gyerekek megpróbáljanak kijátszani minket egymás ellen, és csak az olajat öntsék a tűzre a már amúgy is ellentétes véleményeket ütköztető vitáink során.

SZTÁROK PÁRKAPCSOLATI TIPPJEI

5. Házimunka

Legyünk őszinték: a legtöbb házimunkáról szóló veszekedés abból fakad, hogy számolgatjuk és számon tartjuk egymás ’pontjait’. Pedig egy házasságban sosem lesz mindig minden 50-50 százalék, ebbe bele kell törődnünk. Lehet, hogy az egyik héten mi csináljuk meg a feladatok 90 százalékát, a következő hónapban azonban épp, hogy csak egy poharat eltörölgetünk. Történik ilyesmi, ez az élet velejárója. Azonban ne sértegetéssel és ’dobálózással’ oldjuk meg az ilyen helyzeteket. Próbáljunk meg rendszert vinni ebbe a feladatok igazságos és racionális felosztásával. Ha nekünk fele annyi idő megágyazni vagy felmosni, mint a másiknak, ezeket vállaljuk be. Ha azonban a másik fél óra alatt végez valamivel, ami nekünk egy fél napba telne, az legyen véglegesen az ő dolga. Így energiát, időt és a veszekedéseket is spórolhatjuk magunknak.