Active Beauty
Argánolaj

A nyári csodaszer

Argánolaj

Az argánolaj egyik fürdőszobából sem hiányozhat, mert nem csak a száraz haj és bőr ápolásában segít, de kiváló aknék ellen és a nyáron leégett bőr ápolásában is. A folyékony aranyként is emlegetett olaj tehát igazi csodaszer a nyári hónapokban.

Az értékes összetevőkben az erő

Az argánolaj E-vitamint tartalmaz, ami ismert antioxidáns hatása révén védi a bőrt a szabad gyököktől. Ráadásul a benne megtalálható telítetlen zsírsavak jó hatással vannak a bőr anyagcseréjére, és szabályozzák a sejtek hidratáltságát. Az eredmény ragyogó, rózsás arcbőr. Az argánolaj minden bőrtípusra ajánlott, ugyanis gyorsan beszívódik, és nem hagy maga után zsíros érzetet. A már említett telítetlen zsírsav hajunkat is erőssé és selymes tapintásúvá varázsolja.

9 PRAKTIKA A FESZESEBB BŐRÉRT

Az argánolaj eredete

Az értékes olaj Marokkó délnyugati részéről származik, ahol az argán fa magjából vonják ki az anyagot. A fa szinte mindent biztosít, amire szükségük van az életben: gyümölcse és az olaja is ehető, kozmetikum készíthető belőle, levele takarmányként használható az állatok számára, a hideg évszakokban pedig tűzifaként is szolgál.

Argánolaj hajra

Főként a száraz hajra kitűnő választás nyáron az argánolaj. Többféleképpen is alkalmazhatjuk, akár tápláló hajpakolásként, a hajvégekbe masszírozva, de napozás alatt UV szűrőként is funkcionál. Léteznek argánolaj készítmények kifejezetten a hajra, de választhatunk univerzálisan az egész testre használható termékek közül is. Ebben az esetben a legjobb a tiszta argán olaj, amit online vagy natúr boltokban és drogériákban is beszerezhetünk.

Hajpakolás: A hajpakoláshoz kb. 4 evőkanál argánolajra lesz szükségünk, de ez változhat a haj hosszától függően. Melegítsük fel az olajat a kezünkben, és oszlassuk szét a hajon alaposan. A fejbőrbe is masszírozhatunk az olajból. Hagyjuk minél tovább fent a hajpakolást, a legjobb, ha egész este kifejtheti hatását. Hogy ne koszoljuk össze a párnánkat, becsavarhatjuk a hajunkat mikroszálas kendőbe vagy egy régi pólónkba. Reggel mossuk ki az olajat egy gyengéd samponnal.

Hajvégápoló: Ha hajvégápolóként szeretnénk használni az argánolajat, figyeljünk, hogy csak kevés mennyiséget használjunk! Adagoljunk néhány cseppet a kezünkbe, jól melegítsük fel a kezünk összedörzsölésével és oszlassuk el a hajvégeken. Egyszerűbb a felvitel, ha nedves hajon végezzük, így kevésbé lehet „túladagolni” a mennyiséget.

Fényvédő: A hajunknak is szüksége van fényvédelemre. Aki bizalmatlan a kétes eredetű összetevőkkel szemben, annak remek választás az argánolaj. Oszlassunk el egy kevés olajat az egész hajon, ami nem csak az UV sugaraktól véd, de a sós és klóros víz káros hatásaitól is.

Argánolaj arcra és testre

Az argánolaj magas E-vitamin tartalmának köszönhetően bőrmegújító hatású, így kiváló választás arcra és az egész testre is. Állítólag a rendszeres argánolajas masszás felkészíti a bőrt a bikini szezonra is. Az olaj emellett antibakteriális hatású, így a mitesszeres, aknés bőrre is gyógyír, és képes megelőzni a borotválás utáni kipirosodást.

HAJÁPOLÁSI MÍTOSZOK: IGAZAK VAGY SEM?

Napozáskor: Az argánolaj természetes SPF-fel (napvédő faktor) rendelkezik. Ez az E -itamin vegyületek és az olajban lévő ferulsav kombinációjából származik. Mellesleg a ferulsav különösen hatékony a stresszes nyári bőrre, mivel – csakúgy, mint az E-vitamin – antioxidáns és védi a szabad gyököket. Ennek ellenére a hagyományos napvédelem nélkül soha ne napozzunk.

Tipp: az argánolaj jó a napégés okozta panaszokra is, mivel megnyugtatja és elősegíti a bőr helyreállítását. Az E-vitamin vegyületek és a telítetlen zsírsavak szintén hatékonyak ilyenkor, mivel védik és elősegítik a sejtek regenerálódását.

További cikkek az értékes olajokról: